Нашите настани

Loading Настани

« СИТЕ НАСТАНИ

  • Овој настан е поминат.

Ден на микро, мали и средни претпријатија

27/06/2022 @ 08:00 - 17:00

Нашите проекти

Одбележување на Денот на микро, мали и средни претпријатија, 28 Јуни (Micro-, Small and Medium-sized Enterprises Day, 27 June), прогласен од страна на Генералното собрание на Обединетите нации, кое ќе биде насочено кон намената за поддршка на иновации применливи во микро, мали и средни компании. Целта на оваа поддршка е да им се олесни патот на компаниите кои имаат потенцијал да реализираат иновативни бизнис идеи. Поддршката преку овој јавен повик ќе биде наменета за проекти кои имаат одржлив концепт и јасна амбиција за комерцијализација.

Детали

Дата:
27/06/2022
Време:
08:00 - 17:00
Event Categories:
,

Организатор

Organizer Name
Phone:
Phone
Email:
Email
View Организатор Website

Место на одржување

Envato HQ
121 King Street
Melbourne, Victoria 3000 Australia
+ Google Map
Phone:
+61 3 8376 6284
View Место на одржување Website
Skip to content